УГЛЕДНИ ЧАС ИЗ БИОЛОГИЈЕ

Дана 27. септембра 2023. године у издвојеном одељењу у Плешу одржан је угледни час биологије у осмом разреду. Наставна тема је била „Матичне ћелије – ћелије програмиране за различите функције“.
Наставница Ивана Дуњић је подстицањем дискусије , постављањем питања, коришћењем илустрација, непосредношћу и љубављу према своме послу постигла ангажованост ученика који су сами одабирали начин на који ће презентовати или обновити претходно градиво, тако да смо чули по нешто о ћелији и на енглеском језику.
Оно што је зачинило овај час је и гостовање доктора Саше Дуњића и Иване Кнежевић Ђокић који су нам расветлили и појаснили употебу матичних ћелија у медицини, а што је додатно заинтересовало ученике и мотивисало их да у будућности можда крену путем науке.