НАШИ УЧЕНИЦИ У РУСКОМ ДОМУ

Савез српско-руског друштвеног дијалога “КОС” заједно са Руским домом је организовао изложбу промоције српских школа и градова кроз фотографије под називом „Стазама наших предака“. Изложба фотографија школа ће се представити по градовима широм Србије и у иностранству са циљем представљања културне баштине Србије и Русије и очувања пријатељских веза два народа.
Тим поводом у Руском дому, 29. новембра 2021. године, обележен је и „Дан мајки“ који се у Русији обележава последње недеље новембра. Пригодни програм су учешћем увеличали и ученици наше школе соло извођењем класичне музике и кроз рецитовање руских песама уз музичку пратњу на клавиру.
Наша школа је на овом скупу представљена у најлепшем светлу и зато се захваљујемо ученицима и наставницама руског језика Димитринки Николов и музичке културе Весни Дачић.
Циљ манифестације био је промоција ученичког знања, aли и мотивација ученика да наставе да уче руски језик.
Дешавања из Руског дома можете погледати на овом линку: