Онлајн такмичење „ Шта знам о историји свог града“

Удружење историчара Расинског округа је организовало такмичење под именом „Шта знам о историји свог града?“ као допринос у обележавању 650 година постојања града Крушевца.
Право учешћа су имале школе са простора Школске управе Крушевац. Основна школа „Аца Алексић“ је имала два такмичарска тима из седмог разреда: „Фантастични трио“ – Павле Николић, Анђелија Дуњић и Нађа Петковић, и „Шашава дружина“ -Андрија Бонџић, Сара Шекуларац и Круна Ђорђевић. Наставник који је водио и припремао ученике за такмичење је Милан Николић.
Такмичење је организовано онлине 29. X 2021. године. Тим „Фантастични трио“ је освојио четврто место, док је тим „Шашава дружина“ освојио осмо место.
Током извођења овог такмичења наши ученици су сарђивали и дружили се са тимовима из осталих школа, нарочито, са ученицима из ОШ „Иво Лола Рибар“.