НОВОГОДИШЊИ ВАШАР

Новогодишњи вашар је већ неколико година традиција у ОШ „Аца Алексић“ на предлог Ученичког парламента крајем календарске године. Организован је 26.12.2019. године од 8:50 до 12:00 часова у главном холу.

У изради новогодиших аранжмана, честитки и украса учествовали су сви ученици школе који су то желели. Помогли су наставници и учитељи.

Део продајних радова био је са еко радионица ученика четвртог разреда и предшколаца из ПУ „Наша радост“ у оквиру пројекта Еко школе са нагласком на рециклирање материјала, очување животне средине и развијање позитивних навика понашања.

„Продавци“ су ове године били чланови школског Црвеног крста, ученици продуженог боравка и четвртаци. „Купци“ су били радници школе, родитељи и ученици.

Вашар је био веома посећен, посетиоци су уживали у креативним и маштовитим радовима наших ученика и предшколаца.

Овом приликом ученици су показали да заједно можемо све: да се дружимо и забавимо, међусобно разумемо и бринемо једни о другима. Прикупљен новац искористиће се за финансирање дела ученичкичких екскурзијa.

Развијали смо и компетенције за сарадњу, предузимљивост и предузетништво.
Организатори вашара: педагог Светлана Павловић и наставнице Манда Кнежевић и Гордана Ерић Никитић.

Извештај написала Светлана Павловић, педагог