Здрава храна у здравој средини

Светски дан здраве хране обележава се 16. октобра широм света.
Обележен је и у нашој школи различитим активностима: изложбе, предавања, ликовни радови, пројектна настава, радионице,…
Преносимо део атмосфере из Плеша и матичне школе у Александровцу. Други разред се у оквиру своје друге теме Пројектне наставе бавио здравом исхраном која је резултирала занимљивим аранжманима од воћа и поврћа које су ученици правили заједно са својим родитељима. Радови су данас били изложени у школској медијатеци. У преподневној смени, за ученике другог и четвртог разреда, као и за ученике са потешкоћама у развоју, организовано је предавање о здравој исхрани које је одржала др Ивана Јеленковић, у поподневној смени, прваци и трећаци су слушали о утицају исхране на здравље зуба од наших стоматолога Анице и Сузе.
И колеге у Плочи су, заједно са ученицима, организовале промоцију здравих намирница и изложбу радова. Они заслужују посебну похвалу пошто су у току радови на реконструкцији школе па су им околности за рад отежане.
Координатор организације је, као и увек до сада, школски педагог Манасија Здравковић.