ЕКОЛОГИЈА – недеља 19. мај 2019.

Да брига о околини није само теорија у школи показали су јуче активисти Црвеној крста наше школе заједно са наставницом Мандом Кнежевић и директором школе Михајлом Милинчићем. Они су се прикључили акцији локалне самоуправе у чишћењу корита реке Пепељуше у Кожетину. Акцију је подржао и председник општине Мирко Михајловић са својим сарадницима. Председник Михајловић је похвалио ученике ОШ „Аца Алексић“ јер су својим примером показали како треба бринути о својој околини. Овом акцијом је исказана одговорност и љубав за град у коме живимо. Данашњим ангажовањем ученици су скренули пажњу суграђанима на велики проблем бацања отпада где му није место. Околину треба чувати не само речима већ и у пракси. Активисти Црвеног крста су још једном заслужили речи хвале и велико поштовање.