MАТЕМАТИКА НИЈЕ БАУК – зависи како гледаш на ствар!

Још један у низу успешних угледних часова одржан је у нашој школи 8. маја 2019. године, овога пута из математике. Ученици одељења 6/1 и наставница Теодора Жарковић су нам показали да математика није баук кроз занимљиву обраду наставне јединице „Површина паралелограма“.
Вештим вођењем, добром организацијом и брижљиво одабраним активностима, уз коришћење очигледних модела, цртежа, наставних листића и презентације, наставница је у потпуности остварила све предвиђене исходе. Атмосфера у учионици је била радна и опуштена, страх од погрешног одговора није постојао, јер ученици знају да се и на грешкама учи. Најинтересантнији део часа биле су „рекламе“ у којима се крила веза математике и физике кроз извођење образаца, а не учење напамет.
Наставници- посматрачи су решавали слагалицу, древну кинеску игру – танграм и тако дали свој допринос овом занимљивом интерактивном часу.
Честитке упућујемо вредним ученицима 6/1 и наставници Теодори.
Извештај припремила:
Светлана Павловић, школски педагог