Угледни час поводом материца

Децембар је месец празника и породичног окупљања. Један у низу је празник посвећен мајкама, бакама, теткама, учитељицама … МАТЕРИЦЕ. Обичај је да деца везују своје најближе сроднике. Овај обичај симболизује чврсту емотивну повезаност чланова породице, а и шире заједнице, у овом случају учитељице су макар идејно везале дијаспору са својом матицом (познат је проблем исељавања наших суграђана у иностранство). Тим поводом су учитељице другог разреда наше школе Данијела Ђорђевић, Радица Аризановић и Надица Карајовић заједно са учитељицом продуженог боравка Радицом Томић одржале угледни час, 26. децембра 2018. године.
Предмет Народна традиција
Наставна тема: Празници
Наставна јединица: Материце – сценски приказ „Српски вез“

Часу је присуствовао велики број наставника, управа школе и ПП служба. Час је био веома динамичан, ученици мотивисани. На забавно-едукативан начин су остварили интеракцију са публиком (присутним наставницима). Ученици су добили на самопоуздању а разнежена публика их је наградила громогласним аплаузом. Ученици су својом игром, песмом и рециталом успели да изазову јаке емоције. Хвала им на томе. Час је у потпуности испунио стандарде.