Дан науке одушевио најмлађе

Поводом Европског дана науке, 7. новембра, у Основној школи Аца Алексић организован је Фестивал науке. На овом Фестивалу учествују деца из Предшколске установе Наша радост, ученици из основних школа Аца Алексић и Иво Лола Рибар, као и ученици Средње школе Свети Трифун. Они су представили своје доживљаје науке кроз занимљиве експерименте а догађај су посетиле предшколске групе вртића, ученици ИВ и ВИИИ разреда обе основне школе, као и деца и ученици из Доброљубаца, Ратаја и Лаћиследа. Средњошколци су представили своју школу осталима, што представља активности везане за професионалну оријентацију. Циљ овог Фестивала је показати деци занимљиву и забавну страну науке, заинтересовати их да се баве њоме и показати колико је велика моћ знања. Верујемо да ће се ова сарадња наставити на обострано задовољство деце/ученика и запослених у образовању у нашој општини.