ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА У БИБЛИОТЕЦИ

Славимо различитости, а не разлике
Као и свакe године, 26. септембра, обележавамо Европски дан језика кроз различите активности.
Школски библиотекари су припремили штампани и видео материјал и књиге примерене овој теми. Истицано је добро познавање српског језика као једног од европских језика, језика које учимо у нашој школи, али и неких других.
Сви ученици који су посетили библиотеку имали су прилику да виде изложбу књига и учествују у радионичарском раду „Напиши шта желиш на српском језику и језику који знаш, или учиш“. Препоручена је књига за читање „Најбољи другови на свету.
Слушала се песма „Учимо стане језике“, наступ на Дечијој евровизији 2006. године, наших бивших ђака, групе „Неустрашиви учитељи“, Александар Шиндић, Алекса Смињковић, Илија Живковић и Петар Перић. Тада су били ученици 4. разреда, учитељица Данијела Луковић, одакле је све почело и пре наступа на овом фестивалу. Песму можете чути на You Tube, aко желите.
У обележавању овог дана учествовале су и наставнице продуженог боравка 2. разреда, Снежана Спасић и Виолета Миловановић са својим ученицима.
библиотекар: Дејана Михајловић