У ПРИРОДИ ЈЕ СВЕ ПОВЕЗАНО

Угледни час физике у корелацији са географијом и хемијом одржан је јуче, 25.04.2023. године у одељењу 8/1 на опште задовољство ученика и наставника. Наставна јединица – Магнетно поље Земље; тип часа –обрада.
Наставница Манда Кнежевић је вешто водила час и акценат ставила на значај магнетног поља Земље са еколошке тачке гледишта, настанак и објашњења појмова поларне светлости, геомагнетне олује, соларне прашине… На очигледан, занимљив и креативан начин комбинујући различите методе рада и наставна средства, час је успешно реализован.
Био је ово одличан приказ међупредметне повезаности физике, географије, хемије, али и биологије, српског језика, ликовне и музичке културе. Сазнања која су ученици усвојили тичу се и метода учења и информација од значаја за општу културу.
У припреми и реализацији часа учествовале су и наставница географије Снежа и Бинић и наставница хемије Катарина Ботуњац-Трифуновић.
Браво за све учеснике овога часа!
ЕКО ПОЗДРАВ!

#EcoSchoolsSerbia