ЉУБАВ – ВЕРА – НАДА

Дана 26.01.2023. године ученици Основне школе ”Аца Алексић” увеличали су светосавско навечје дарујући грађанству академију у Дому културе поводом школске славе Светог Саве под називом ”ЉУБАВ, ВЕРА, НАДА”.

Уз смех,овације и понеку сузу са нестрпљењем смо очекивали сваку нову сцену, причу, завет. Смењивањем драматизације, хора,песама и игара ученици су на најлепши начин представили Савино одрастање и завете -пут који треба и морамо да следимо- пут љубави, вере, наде, знања и образовања.Ма колико је тешко било утабати те стазе, Сава је успео и зато га и дан-данас славимо, поштујемо, следимо…
Велико ХВАЛА нашим ученицима, наставницама разредне наставе продуженог боравка Радици Томић и Биљи Сауоловић, наставницима српског језика Ангелини Шиндић и Александри Јеличић, наставницама музичке културе Весни Дачић и Ивани Нововић као и Гоци Ерић-Никитић, наставници ликовне културе на спектакуларној сцени. Захваљујемо и госпођи Весни Филиповић која је била задужена за фолклор.