Светосавски квиз 2023

У четвртак, 26.1.2023. године, одржан је традиционалан Светосавски квиз у коме су учествовали ученици трећег разреда ОШ „Аца Алексић“ и ОШ „Иво Лола Рибар“. Дванаесторо ученика обе школе били су распоређени у три екипе: Просветитељи, Светосавци и Немањићи.
Ученици су показали одлично знање, а регуларност такмичења пратио је жири у саставу: протојереј Вуман Петровић, педагогица Манасија Здравковић и вероучитељица Драгана Гајић.
Све екипе освојиле су подједнак број бодова, па је закључак да је победило другарство, знање и поштовање тардиције.
У ревијалном делу ученици трећег разреда ОШ „Аца Алексић“ су приказали програм посвећен Светом Сави.
Сви учесници квиза награђени су дипломама, књигама и медаљама са ликом Светог Саве.