ЕДУКАЦИЈА ЖУПСКИХ ШЕСТАКА У ОКВИРУ ПОКРЕТА ГОРАНА

23. и 24. септембра 2022. године, девет ученика шестог разреда ОШ „Аца Алексић“ и ОШ „Иво Лола Рибар“, присуствовали су горанској радионици у Брзећу, у оквиру реализације Пројекта „ Заштита, очување, вишенаменско коришћење и подизање свести и знања о вредностима шума код младих“. Радионици су присуствовали и ученици са подручја Бруса, Краљева и Лепосавића. Едукативне шетње и радионице биле су одлична прилика за дружење и учење. Ученици су на очигледним примерима учили о значају пошумљавања, о значају лековитих биљака. Председник Покрета горана упознао је ђаке са радом ове значајне организације.
Сада нам преостаји припрема општинског тима за Републичко такмичење које ће се организовати крајем октобра у Београду.
Лепо и корисно искуство за све ученике, и њихове наставнике.
Ово је одличан начин за почетак обележавања Европске недеље спорта, као и наставак учешћа у пројекту Еко школе.
ЕКО ПОЗДРАВ!