РОБОТИКОМ ДО НОВИХ САЗНАЊА

Пројекат Обогаћени једносменски рад који постоји две године у нашој школи, обухвата добро осмишљене активности након редовне наставе које су прилагођене потребама и интересовањима ученика, а у функцији су њиховог развоја. Наши ученици су се определили за 17 различитих активности.
Роботика је активност чији је циљ стицање знања и вештина ученика у области програмирања уз примену микробит уређаја. Тако се покрећу стваралачки и креативни потенцијали. Рад са микробит уређајем развија критичко мишљење и алгоритамски приступ решавању проблема и може се применити код свих наставних предмета. Водитељи ових активности су наставници информатике.
Наши ђаци на роботици креирају пројекте који налазе примену у свакодневном животном и радном окружењу.