Пилот пројекат „Обогаћен једносменски рад“

ОШ „Аца Алексић“ матична школа у Александровцу је од стране  Министарства просвете, науке и технолошког развоја прихваћена за учешће у пилот пројекту „Обогаћен једносменски рад“. На овај начин нашим ученицима се пружа могућност да у школи имају додатне активности,  након часова редовне наставе, али такве које ће ученици сами бирати према својим интересовањима и жељама, што пружа могућност сваком појединцу да развија своје вештине на најбољи могући начин.

У протеклом периоду вршена је селекција понуђених активности од стране независне и стручне комисије, након чега је уследило анкетирање ученика/родитеља. Након анкетирања, изабране су следеће активности:

Млађи разреди:

• Енглески кроз игру,
  • Мали ликовњаци,
  • Спортске чаролије,
  • Засвирај – задени,
  • Млади истраживачи,
  • Новинарци,
  • Музички и драмски покрети
  • Математика на креативан начин,
  • Рециклажно-креативна радионица

Старији разреди:

• Спортске чаролије,
  • Засвирај – задени,
  • Новинарци,
  • Познајем и волим своје тело,
  • Рециклажно-креативна радионица,
  • Истраживачи жупске прошлости,
  • Пријатељи сликарства/декоративни свет боја,
  • Волим Србију- J’aime la France
  • Еко баштица,
  • Математика није научна фантастика,
  • Роботика,
  • Знам за матуру

Овим путем све ученике и родитеље обавештавамо о почетку реализације горе поменутих активности по распореду који такође можете видите овде.

РАСПОРЕД ЧАСОВА – ОБОГАЋЕН ЈЕДНОСМЕНСКИ РАД  I циклус образовања (3. и 4. разред)

РАСПОРЕД ЧАСОВА – ОБОГАЋЕН ЈЕДНОСМЕНСКИ РАД II циклус образовања (5. – 8. разреда)

УЧИОНИЦЕ ЗА РЕАЛИЗАЦИЈУ АКТИВНОСТИ ИЗ ПРОЈЕКТА „ОБОГАЋЕН ЈЕДНОСМЕНСКИ РАД“