БРАТСКИ СУСРЕТИ – УЗДИН 3. мај 2019.

Поводом Дана школе „Свети Георгије“‘ из Уздина, приређена је светковина домаћина којој је присуствовала и наша делегација са директором Михајлом Милинчићем. Након паузе од деветнаест година, обновили смо братске сусрете са овом школом на задовољство старе гарде али и младих нараштаја.
Ученици наше школе извели су позоришни комад ,,Кирија“, Бранислава Нушића, и одушевила све присутне. Свечаној академији, поред домаћина, ученика и наставника наше школе, допринос су дали и ученици школе ,,Mлада покољења“ из Ковачице, те поздрављамо њихову директорку Aњичку Биреш.
Захваљујемо се на срдачном гостопримству школе домаћина на челу са директором Октавијаном Крецуом. Кући смо се вратили са дивним утисцима.

Извештај сачиниле Дејана Ћалић и Александра Јеличић, наставнице српског језика.