Основна школа Аца Алексић слави 181. рођендан

Изнедрили су на десетине различитих профила, од занатлија до инжињера, од кондуктера до лекара, од спортиста до професора, адвоката, библиотекара, апотекара, кројача, пекара и сластичара. Свима је иста и најлепша успомена, основна школа и дани проведени у Аци, од прскања код чесме испод малог бора, дге су нам излазиле заноктице од кликерања и кабинета енглеског код Љубице, где смо петком имали игранке. А лексикони, цедуљице, преписивање, петице, тројке и по које двојке увек су биле ту, до Вукових диплома и мале матуре.

Свечана академија оджана је Дому културе ,,Милосав Буца Мирковић“ на којој је госте, запослене, пензионере и ученике поздравио директор школе Михајло Милинчић. Признања и дипломе за заслужне који су годинама несебично уградили себе у развој ове просветне установе, због чега је она данас високо котирана на републичком нивоу основног образовања.. Ученици годинама у назад проносе славу наше школе на најбољи могући начин, знањем а признања су добили професори који воде најбоље међу најбољима.

Рођендан колективу, ученицима и пензионерима школе честитао је др Југослав Стајковац, председник општине Александровац не скривајући задовољство што је основна школа Аца Алексић расданик врхунских стручњака који су њој стекли основно образовање а коју је и сам похађао.

Колективу основен школе Аца Алексић, ученицима и пензионерима ове установе, честитамо 181. рођендан са жељом да нам изнедре још пуно, пуно стручњака и добрих људи којима се Жупа поноси. Живели.

Текст: Независне Народне Новине Расинског Округа