Безбедност деце у саобраћају

Акцију је иницирао Црвени крст Србије а реализована је данас захваљујући секретару Црвеног крста Александровца Драгану Ђурђевићу.

Деца су најугроженија на почетку школске године, посебно прваци. Зато су актери акције били ученици првог разреда.

Поред Црвеног крста (секретара и волонтера) акцију је подржало Министарство унутрашњих послова без чије помоћи не би могли да планирану акцију спроведемо. Све је пропраћено камером представника Информативног центра Жупе.

Ученици првог разреда су савесним учесницима у саобраћају (возачима и пешацима) делили бомбоне а онима који на било који начин угрожавају безбедност кришку лимуна. Такође, ученици су у присуству припадника МУП-а и својих учитељица схватили колико је важно да правилно прелазе улицу јер само тако могу бити безбедни.

На крају акције, волонтери Црвеног крста су поделили првацима бомбоне и лифлете промотивно-едукативног садржаја који се односе на безбедност у саобраћају.

Ово је још један пример добре праксе међусекторске сарадње. Захваљујемо се свим учесницима данашње акције.