САРАДЊА СА ПОРТУГАЛОМ

Школска библиотека је крајем прошле календарске године учествовала на међународном конкурсу- израде обележивача за књиге (bookmarks). Тада су ученици продуженог боравка направили веома лепе и маштовите обележиваче.
Циљ овог конкурса је ширење пријатељских веза разменом обележивача за књиге међу школама и међународна сарадња школских библиотекара. Наша школа их је разменила са школама из Португала: Miguel Torga и Vale De Milhacos. Добили смо прегршт обележивача (око 300), заставу, мапе , школски часопис и кратак опис знаменитости њиховог краја.
Наши нови пријатељи су се веома потрудили да поклони буду аутентични и креативни,неки садржаји су преведени и на српски језик.
Ученици наше школе ће добити поклоне из Португала, а узвратићемо на исти начин представљањем жупског краја и наставити сарадњу са овим школама.