ЦРВЕНИ КРСТ АЛЕКСАНДРОВАЦ: Да деца буду безбедна у саобраћају

Црвени крст Александровац и ове године традиционално је спровео акцију „Безбедност деце у саобраћају”, намењену ученицима првог разреда основних школа. Циљ ове акције је промовисање адекватног понашања свих учесника у саобраћају и тиме смањење броја повређених и страдалих особа у саобраћају.
Циљна група у овој активности су ученици нижих разреда основних школа, првенствено ђаци прваци. Свесрдну сарадњу приликом организовања акције помогли су припадници Полицијске станице Александровац, као и Основне школе „Аца Алексић“ и „Иво Лола Рибар“, каже организатор.
– Акција је била и медијски пропраћена, а надамо се да смо овом акцијом допринели смањењу броја повређених и страдалих особа у саобраћају, а превасходно деце, која су најугроженија на почетку школске године, каже секретар александровачког Црвеног крста, Драган Ђурђевић.