ШКОЛА АЦА АЛЕКСИЋ ПРОСЛАВИЛА 179 РОЂЕНДАН

Велики јубилеј Основне школе ,,Аца Алексић” почео је обиласком просторија школе која је добила потпуно нови изглед захваљујући наставном и помоћном особљу, директору и средствима које је локална самоуправа определила за сређивање школе. Мало је школских установа у Србији које тиме могу да се похвале, традицијом дугом 179 година. Аца Алексић је данас једна од најсавременијих установа за основоно образовање у Србији, а о наставном кадру говоре резултати које ученици и наставници ове школе постижу на такмичењима из готово свих предмета на чему им могу позавидети престижне београдске школе.

Пресечена је врпца на уласку у школско двориште које је добило нови изглед поплочавањем школског дворишта. Председник општине др Југослав Стајковац пресекао је врпцу а директор школе Михајло Милинчић поздравило је ученике, наставнике и госте. После обиласка дворишта и просторија школе, уследила је свечана акдемија у Дому културе Милосав Буца Мирковић уз јако леп програм који су приредили ученици и наставници школе. Пригодна признања и захвалнице за постигнуте резултате добили наставници и други ѕапослени,а посебно признање за допринос развоју школе директор Милинчић уручио је председнику Стајковцу. Колектив школе уручио је признање и самом директору школе Милинчићу за велики допринос и залагање на сређивању и унапређењу услова за рад у овјој школској установи. Толико признања и захвалница на једном месту одавно нисмо видели па се наша редакција определила за фотографије са саме церемоније из школе и ученичке приредбе. Наставно особљу и ученицима честитамо рођендан са жељом да нас и даље обрадују својим врхунским резултатима. Живели.

Извор