ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ ЂАКА ПРВАКА ШК.2020/2021.г. ОШ „АЦА АЛЕКСИЋ“

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ ЂАКА ПРВАКА ШК.2020/2021.г.

ОШ „АЦА АЛЕКСИЋ“

Поштовани родитељи ,

Уколико нисте до сада уписали своје дете у 1. разред можете то учинити и електронским путем. Прослеђујемо вам допис  Министарства просвете и наглашавамо да и даље можете поступати по претходном допису – пријаву извршити на телефоне:

школски – 037 3552 151 или школског педагога –  062 8923 600.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја, у сарадњи са Кабинетом Председника Владе и Канцеларијом за информационе технологије и електронску управу припремило је нове процедуре уписа деце у први разред основне школе за школску 2020/2021. годину.

Наведене процедуре имају за циљ да поједноставе, у административном смислу, упис деце у први разред основне школе, како родитељима, односно другим законским заступницима деце, тако и школама.

У складу са тим обавештавамо Вас:

Родитељу/другом законском заступнику деце која су стасала за упис у први разред основне школе за школску 2020/2021. годину, од 01.04.2020. године биhе омогуhено да електронским путем искажу интересовање за упис детета у одређену основну школу на територији Републике Србије преко Портала еУправа.

Наведена услуга биhе доступна и школама од петка, 27.03.2020. године.

Уколико имате било каква питања везана за упис мођете позвати на бројеве телефона који су горе истакнути.

Срдачан поздрав! Да се у здрављу ускоро виђамо.

30.март 2020.                                                           Управа школе и ПП служба