Промоција књиге за децу „ТАЈНЕ ЗЕЛЕНОГ СОЛИТЕРА“ Радионица за ученике првог разреда

Седамнаестог децембра ове године (2019) у нашој школи одржана је радионица за ученике првог разреда „ТАЈНЕ ЗЕЛЕНОГ СОЛИТЕРА“- аутора САЊЕ МАТИЈАШЕВИЋ.
Књига за децу „Тајна зеленог солитереа“ скренула је велику пажњу малишана који су у књизи пронашли не само лепу причу, већ интерактивну, необичну и поучну авантуру којој се могу враћати кад год пожеле.
„Тајна зеленог солитера“ је поучна прича о доброћудном шумару који је, пред сам почетак зиме, пронашао изгубљено младунче веверице. Доводи је у свој дом. Са њеним одрастањем, кроз узбудљиву авантуру, упознаје је са законима природе….
Кроз доживљаје главног јунака, шумара Часлава и веверице Цице, ученици првог разреда су заједно са Сањом Матијашевић кроз задатке и игре , сазнали пуно о природним процесима и открили тајну зеленог солитера.
Ученици су били веома заинтересовани и активни. Узбуђено су приступали решавању задатака. Сви су желели да одговарају на Сањина питањања. Ведрина на њиховим лицима је била видљива.
Ауторка истиче: „Ова књига је мој покушај да код деце пробудим емпатију и љубав према људима, животињама и природи.“

Библиотекар: Дејана Михајловић