Угледни час верске наставе

Последњег новембарског дана, у првој недељи Божићног поста, вероучитељица Драгана Филиповић одржала је угледни час. Тема часа „Човек само срцем добро види“, одмах је заинтересовала, како ученике одељења IV/1, тако и присутне учитеље и наставнике који су посматрали час.

Вероучитељица је увела ученике у тему, повезујучи световно и духовно, односно, Егзиперијевог „Малог принца“ и Јеванђељску причу „О сејачу и семену“, Светог Матеја Јеванђелисте. Ученици су пажљиво пратили, коментарисали и давали закључке, на основу ове две приче.

Све време, док је час трајао, осећала се љубав, једноставност, скромност и топлина вероучитељице Драгане. Задовољни и мотивисани ученици су у завршници часа, илустровали делове прича које су чули, и давали коментаре у вези радова.

Анализирајући час, колеге су упутиле похвале вероучитељици Драгани и констатовали да је обрађена тема, односно љубав, суштина нашег битисања, на путу Христовом.

Извештај у слици и речи припремила учитељица Марина Милосављевић.