Обележен светски дан здраве хране

Наша школа је и ове школске године организовала обележавање СВЕТСКОГ ДАНА ЗДРАВЕ ХРАНЕ. Жеља нам је била да сви ученици наше школе, као и сви запослени, узму учешће у реализацији свих активности – и презентацији и дегустацији.

Циљ је непромењен: ПРОПАГИРАЊЕ ЗДРАВЕ ИСХРАНЕ; ЗДРАВИХ СТИЛОВА ЖИВОТА И ОЧУВАЊЕ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ.

Уважавајући чињеницу да је рад на превенцији и едукацији деце за здрав начин живота у коме исхрана има важну улогу, позвали смо на сарадњу све запослене у нашој школи тако да је акција, као и сваке године, била успешно реализована. Поред матичне школе и у свим издвојеним одељењима организоване су разне активности са истим циљем. Ученици другог разреда матичне школе и ученици из Врбнице, Лесковице и Веље Главе су на рекреативној настави обележили овај дан, а за осмаке који су били на екскурзији, организовано је предавање по њиховом повратку. Реализацију планираних активности посебно су помогли ученици седмог разреда а посебно чланови школске организације Црвеног крста коју води наставница физике Манда Кнежевић.

Ученици и радници школе су обезбедили довољно воћа за све посетице изложбе под мотом:

ЗДРАВА УЖИНА ЗА СВАКОГ АЦИНОГ ШКОЛАРЦА!
У ЗДРАВОЈ ЈАБУЦИ ЗДРАВ ЈЕ И ЦРВ! (В. БУЛАТОВИЋ ВИБ)

На идеју наставнице енглеског језика Драгице Кнежевић урађена је анкета која ће показати колико се у пракси држимо начела здраве исхране.

Ученици млађег школског узраста су са својим учитељима и родитељима припремали изложбу:
– ученици првог и другог разреда су правили фигуре од воћа и поврћа
– ученици трећег разреда фигуре воћа и поврћа од теста и пластелина
– ученици четвртог разреда су на рекреативној настави у Буковичкој бањи правили мозаике од природних материјала
– ученици посебних одељења су израдили ликовне радове као и ученици старијег шк. узраста
– ученици продуженог боравка су израдили слова од семенки.

Наставнице Гоца Ерић Никетић, Виолета Бићанин и актив учитеља су уредили изложбени простор у школској медијатеци где су се одржавала предавања за ученике:

8 h – предавање за ученике 2. и 4. разреда – предавач Драгица Чолић, наставник биологије

10 h – радионица за ученике посебних одељења – водитељ радионице Дејана Михајловић, библиотекар у сарадњи са дефектолозима Виолетом Бићанин и Оливером Нешковић

12 h – предавање за ученике 1. разреда – предавачи Аница Милић и Сузана Зајић, стоматолози

12:40 h – предавање за ученике 5. и 6. разреда (два одељења), предавач Саша Дуњић, доктор

13:30 h – предавање за ученике 6. разреда (једно одељење) – предавач Драгица Чолић, наставник биологије

14 h – предавање за ученике 3. разреда – предавач Ивана Јеленковић, доктор

Жири који је процењивао радове на изложби је био у саставу: Вера Вујић, психолог, Светлана Павловић, педагог, и Гордана Ерић Никетић. Сви победници су награђени књигама и „златним“ медаљама које су израдили Данијела и Иван Ранђеловић из креативне радионице „Диван“, наши сарадници и спонзори многих акција посвећених деци.

Награђени ученици:

Дуња Јовановић 2/2
Лена Попадић 1/1
Јована Ђорђевић 1/3
Мартина Николић 3/3
Урош Милићевић 1/2
Лав Ивановић 1/1
Миа Савковић 6/1
Мајда Прибановић 6/1
Гордана Васић 5/4
Исидора Богдановић 6/1

Захваљујемо свим предавачима и колегама који су помогли да успешно реализујемо овај дан.

Извештај написала Манасија Здравковић, школски педагог и вишегодишњи организатор ове манифестације.