ПРОФЕСИОНАЛНА ОРЈЕНТАЦИЈА

Ученици четвртог разреда са својим учитељицама Наташом Жарковић, Горданом Томић и Данијелом  Луковић  били су 7. 12. 2017. у посети винарији „ Будимир“  у Борју, надомак Александровца.  Посету нам је уговорила Манасија Здравковић, педагог наше школе.

Технолог винарије , Слађа Гајић,  је ученике упознала са начином прављења и чувања вина, на примерен начин узрасту ученика.  Затим их је  провела кроз просторије винарије. Ученици су могли да виде све оно о чему им је причала. Ово је била прилика да  ученици упознају нова занимања на очигледним примерима, да науче нешто ново, да негују традицију свога краја, да развијају  културу  понашања. Док су пешачили до винарије  ученици су проширивали знања о свом крају и  примењивали  оно што су  већ научили. Ово је још један  пример успешне сарадње нашег актива са локалном средином.