ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА

Европа обележава овај дан у разним институцијијама и на различите начине. Многе школе, обележавају овај дан.

Наша школска библиотека може се похвалити да већ четврту годину обележавамо овај дан, ту међу књигама. И ове године, главни реализатори су наставници страних језика, уз сарадњу са библиотекарима.

Језик је један од начина комуникације међу људима. Циљ је да се људи и деца широм Европе охрабре да уче стране језике , да би се побољшала комуникација и разумевање међу људима и децом.

Ове године наставници су са својим ученицима припремили кратке презентација језика који се уче у нашој школи. Драгица Кнежевић, Драгана Милосављевић, Данијела Ђукић, Драгана Ракић,  Биљана Минић и Димитринка Николова. Оне су са својим ученицима припремиле различите садржаје и форме и на тај начин заинтересовале публику. У нашој школи учимо три срана језика : енглески, француски и руски језик.

Библиотекари су спремили и показали презентацију о језицима , занимљивости и циљеве.

Презентација је била занимљива и едукативна. Ученици су могли сазнати много података о језику које нису знали.

Порука је била јасна – учите стране језике, али не заборавите матерњи.

Библиотекари: Дејана Михајловић и Димитринка Николов