ВУКОВЦИ ПРИМИЛИ ДИПЛОМЕ

На Видовдан 28.06.2017. год. у школској медијатеци уприличена је приредба ученика млађих разреда у част ученика носиоца Вукових диплома. У овој школскокј години 2016/2017 у ОШ „ Аца Алексић“ укупно је било 19 Вуковаца: 16 у матичној школи, 2 у школи у Горњем Ратају и 1 ученик у школи у Плешу.
Директор школе Михајло Милинчић уручио је Вукове дипломе свим ученицима и пожелео им много среће и успеха у њиховом даљем животу и раду са жељом да се увек са радошћу сећају времена проведеног у школи у којој су стекли прва знања и кораке који ће им помоћи да се што лакше снађу у новим изазовима које им живот намеће. Јер као што наш прослављени песник Бранко Радичевић рече: „ Од колевке па до гроба најлепше је ђачко доба“.
Сви запослени на челу са разредним старешинама и учитељима у овој генерацији потрудили су се да то заиста тако и буде.
Ред је да именом и презименом представимо сваког ученика носиоца Вукове дипломе:

• Вук Обрадовић
• Алекса Вулетић
• Лазар Дуњић
• Матија Станковић
• Ана Минић
• Тамара Пејић
• Ана Арсић – ученик генерације
• Сара Милановић
• Јана Јовановић
• Димитрије Кљајић
• Сашка Петковић
• Тамара Милосављевић
• Јелена Живадиновић
• Марта Зајић
• Ања Миленовић
• Мартина Иричанин
• Ема Маринковић
• Татјана Јовановић
• Ђорђе Дубравац

И поред тога што су поменути ученици носиоци Вукове дипломе сви они су остварили и одличне резултате на завршном испиту што би свима нама требало да представља одличну сатисфакцију за све оно што су ови ученици, а и читава ова генерација показали на завршном испиту што самим тим ОШ „ Аца Алексић“ поставља на значајно место у Расинском округу, а и широм Србије када је образовање и васпитање наших ученика у питању.

Извор